Klander Berglauf na Naßfeldriegel

Udeležil sem se 18. gorskega teka na Naßfeldriegel v pogorju Kreuzeck gruppe. Štart tek je bil v mestecu Greifenbergu na Avstrijskem Koroškem.  Proga je dolga 14 km in premaga kar 1600 m višinske razlike do vrha gore.

k-P1080283

Prve 9.4 km proga poteka ves čas po asfaltu – zelo podobno kor je pri nas Tek na Vršič. Meni ta del proge sploh ni ustrezal, saj je bilo prepoložno. Sta pa zato eksplodirala Klemen in Mirko. In ker je bil štart šele od dveh, je šlo za peklensko uro teka v največji vročini. Višje je postalo hladneje in idealneje za tek. Zadnjih 5 km proga poteka po mestoma zelo strmi planinski poti proti vrhu gore Naßfeldriegel. Šele tu sem dobil svoj pravi gorsko-tekaški občutek v nogah in takoj pridobil nekaj mest. Tek po mehkih visokogorskih travah mi je zelo dobro del.

1017487_10201224672569487_1024471094_n

klander berglauf 15.6.2013 003

Tekmo je zmaga Avstrijec Robert Stark pred Klemenom Trilerjem in mano, Mirko pa je bil peti. Skratka zelo težka tekma, ki bi jo lahko primerjali le s Tekom na Vršič, če bi ga podaljšali še skorajda na vrh Male Mojstrovke.

klander berglauf 15.6.2013 011

Seveda pa smo med tekmo ves čas imeli v mislih tekače, ki so se merili na gorskem maratonu štirih občin. Čestitke vsem!